Nabídnout zázemí

Možná patříte k těm, kteří mají scestný názor, že chudí lidé by neměli zakládat rodinu, když nedokáží nabídnout dětem dostatečné finanční zázemí. Jakoby štěstí dítěte stál na tom, zda jsou rodiče bohatí či nikoli. Kdyby si děti pořizovali jen sociálně zdatní jedinci, společnost by vymřela už dávno. Rozhodně nechceme tvrdit, že peníze nejsou důležité, ale […]

Možná patříte k těm, kteří mají scestný názor, že chudí lidé by neměli zakládat rodinu, když nedokáží nabídnout dětem dostatečné finanční zázemí. Jakoby štěstí dítěte stál na tom, zda jsou rodiče bohatí či nikoli. Kdyby si děti pořizovali jen sociálně zdatní jedinci, společnost by vymřela už dávno. Rozhodně nechceme tvrdit, že peníze nejsou důležité, ale nejde ani tak o množství peněz jako spíše o schopnost s nimi hospodařit a moudře nakládat. A to upřímně řečeno mnozí mladí lidé nedokáží.

Je to záležitost Vaší volby

Co se týče takové výbavy pro novorozence, v médiích nás informují o tom, na kolik vyjde peněz a není divu, že mladým lidem se protáčejí panenky a mají pocit, že to přece nemohou finančně zvládat. Ale jsou to lživé informace. Když na to přijde, výbava Vás může přijít třeba i skutečně mnoho desítek tisíc korun, když si budete pořizovat to nejdražší na trhu. Když ovšem využijete dětský second hand, vyjde Vás na pár korun.