Jak začít den? Jedině s čajem!

Čajem si zkrášlíte ráno a zvednete náladu Sklizeň lístků ovníku probíhá několika způsoby a technikami. Čím je sklizeň více výběrová, tím je i výsledný produkt,, lepší a kvalitnější.Na vysoko položených plantážích, kde jsou propěstování ty nejlepší podmínky, je výběrová sklizeň nejlepší. Není to jen ranní rituál Na vysoce položených plantážích jsou […]

Čajem si zkrášlíte ráno a zvednete náladu

Sklizeň lístků ovníku probíhá několika způsoby a technikami. Čím je sklizeň více výběrová, tím je i výsledný produkt,, lepší a kvalitnější.Na vysoko položených plantážích, kde jsou propěstování ty nejlepší podmínky, je výběrová sklizeň nejlepší.

Není to jen ranní rituál

Na vysoce položených plantážích jsou ty nejvhodnější podmínky pro pěstování kvalitního čaj. Čajovník je dlouhověký keř, některé druhy se dožívají až okolo sta let. První sklízení lístků může proběhnout až po čtyřech letech růstu keře. Sklízet je možno v kterémkoliv ročním období, ale nejlepší je pro něj suché monzunové období.

Ruční a strojová sklizeň

Jelikož je ruční sklízení velmi náročné na pracovní síly a intenzitu, odráží se to i na následné ceně za. Takový produkt je kvalitnější, než pokud je sklízení provedeno stroji, například z důvodu malého množství pracovní síly.